Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

21 listopada 2023r. Szkoła Podstawowa w Lemanie aktywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. To wyjątkowy dzień, który przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Uchwalona w 1989 roku Konwencja o prawach dziecka gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Rocznica uchwalenia tak ważnego dokumentu, to okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W tym dniu nasza szkoła zorganizowała apel poświęcony zapoznaniu uczniów z Konwencją o Prawach Dziecka w zarysie historycznym oraz zaprezentowała prawa dziecka. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowanie plakatów oraz innych prac plastycznych, które przyozdobiły nasz szkolny korytarz. Stworzyliśmy tym samym przestrzeń dedykowaną wybranym prawom dziecka. Świętowaliśmy ten dzień „na niebiesko”.

Weronika Milewska

No Comments

Post A Comment