Powiatowy Mistrz Ortografii 2022 Powiatu Kolneńskiego

Powiatowy Mistrz Ortografii 2022 Powiatu Kolneńskiego

W Szkole Podstawowej im. Stanisława Krupki w Lemanie 20 października 2022 r. odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2022”. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest Maria Czyż – nauczycielka w/w szkoły. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z powiatu kolneńskiego.

W konkursie wzięło udział 56 uczniów reprezentujących 21 (z 23) szkół z powiatu kolneńskiego. Tegorocznymi zwycięzcami zostali: I miejsce ex aequo – Julia Kajko z SP nr 1 w Kolnie, Dominika Sielawa z SP w Borkowie oraz Julia Sielawa z SP nr 2 w Kolnie; II miejsce – Sandra Stachelek z SP w Turośli; III miejsce – Julia Kulągowska z SP nr 1 w Kolnie.

Przyznano też wyróżnienia dla 38 uczestników konkursu. Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali cenne nagrody książkowe oraz dyplomy. Nagrody ufundowali: Starosta Powiatu Kolneńskiego, Burmistrz Miasta Kolno, Burmistrz Miasta Stawiski, Wójt Gminy Grabowo, Wójt Gminy Kolno, Wójt Gminy Mały Płock i Wójt Gminy Turośl. W części finałowej konkursu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych z Kolna, Stawisk, Małego Płocka i Turośli. Na uwagę zasługuje aktywne włączenie się Rady Rodziców z naszej szkoły w organizację konkursu. Przygotowali dla uczestników konkursu, ich opiekunów i zaproszonych gości kanapki i ciasto.

No Comments

Post A Comment