Mistrz Ortografii 2012

Mistrz Ortografii 2012

Powiatowy Mistrz Ortografii 2012

W Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu 25 października 2012 r. jak co roku o godz. 1000 odbył się jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2012”. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych z powiatu kolneńskiego. Organizatorem konkursu jest Maria Czyż – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Lemanie przy współpracy Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Krupki w Lemanie oraz Dyrektora Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

W konkursie wzięło udział 57 uczniów reprezentujących 19 (z 23) szkół z powiatu kolneńskiego. Jak wynika z tych liczb konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością wśród nauczycieli i uczniów szkół podstawowych powiatu kolneńskiego.

Tegorocznymi zwycięzcami okazali się :

I miejsce                     – Patrycja Paliwoda ze Szkoły Podstawowej Borkowie;

II miejsce                   – Joanna Kiełczewska ze Szkoły Podstawowej w Konopkach Monetach;

III miejsce                  – Natalia Połomska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolnie;

 

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

 1. Julia Truszkowska                 – S.P. w Lachowie,
 2. Weronika Borawska               – S.P. w Grabowie,
 3. Kacper Malczyk                     – S.P. w Turośli,
 4. Dawid Śmigiel                       – S.P. w Łasze,
 5. Milena Filipkowska                – S.P. w Lachowie,
 6. Urszula Konopka                   – S.P. w Konopkach Monetach,
 7. Marta Czereszewska              – S.P. nr 1 w Kolnie
 8. Paweł Wszeborowski             – S.P. w Lachowie,
 9. Natalia Olszak                       – S.P. w Janowie,
 10. Klaudia Pianka                      – S.P. w Janowie,
 11. Paulina Wyrwas                     – S.P. w Wykowie,
 12. Patrycja Powichrowska                     – S.P. nr 2 w Kolnie,
 13. Radosław Szadziul                – S.P. w Stawiskach

 

23 października 2003 r. odbył się w Sali Kolneńskiego Domu Kultury, dzięki uprzejmości ówczesnego dyrektora śp. Franciszka Jurczeni – I Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Dzięki nagrodom sponsorowanym przez wójtów i burmistrzów naszego powiatu corocznie laureaci mogą cieszyć się ze wspaniałych encyklopedii i słowników. W ciągu tych 10 lat podarowali uczestnikom konkursu 12.600,00 zł, za które zakupiono 165 szt. słowników i encyklopedii.

Laureaci tegorocznego konkursu również otrzymali wiele wspaniałych nagród książkowych (encyklopedii i słowników) dzięki finansowej pomocy Burmistrza Miasta Kolno, Burmistrza Miasta Stawiski, Wójta Gminy Grabowo, Wójta Gminy Kolno, Wójta Gminy Mały Płock i Wójta Gminy Turośl. Dziękujemy też wszystkim nauczycielom, bo to oni w ciągu 10 edycji sprawdzili aż 542 dyktanda.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla pani Dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu za udostępnienie sali kinowej oraz pracownikom KOKiS za życzliwą pomoc. Słowa wdzięczności należą się też sponsorom słodkich przekąsek. Pączki i słodkie bułki dla uczestników konkursu ufundowali:

Piekarnia Bigda sp. j. w Jagodnem

Piekarnia Pana Szczepana Mieńkowskiego w Grabowie

Piekarnia Państwa Truszkowskich w Stawiskach

Uroczystość podsumowania jubileuszowego konkursu zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Kolno – Pan Tadeusz Klama, Wójt Gminy Mały Płock – Pan Józef Dymerski oraz Sekretarz Urzędu Miasta Kolno – Pan Mirosław Bajorek. Obecność przedstawicieli lokalnych władz wyraźnie zaświadcza o docenieniu długoletniego społecznego wysiłku organizatorów na rzecz lokalnej społeczności, na rzecz podniesienia efektywności kształcenia językowego na terenie powiatu kolneńskiego. To istotny element motywujący do dalszej społecznej pracy.

 

No Comments

Post A Comment