Pomnik

Pomnik

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lemanie oraz Radni obwodu Leman – Zimna

przy współpracy Wójta Gminy Turośl oraz Proboszcza Parafii Leman

 

wychodzą z inicjatywą budowy pomnika ku czci zamordowanych w latach 1939 – 1945 w obozach koncentracyjnych Stutthof, Działdowo i innych miejscach kaźni – rodaków z Parafii Leman. Pomnik ma być wyrazem naszej nieustannej pamięci ich cierpienia i niewinnej śmierci oraz hołdem złożonym naszym przodkom. Wstępnie zakłada się, że będzie umiejscowiony na cmentarzu grzebalnym w Lemanie. Istotną częścią pomnika będzie tablica z nazwiskami zamordowanych.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do wszystkich tych, którzy posiadają odpowiednie informacje o pomoc w sporządzeniu spisu wszystkich osób z naszej parafii, które w tym czasie zginęły. Proszę zainteresowane osoby o zgłaszanie się do Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lemanie lub do Proboszcza tutejszej parafii w celu pomocy przy ustaleniu nazwisk zamordowanych w owym czasie mieszkańców z Parafii Leman.

Informacje można przekazywać osobiście, telefonicznie lub na niżej podane adresy. Ze względu na ryzyko pomyłki w zapisie nazwisk, wskazane jest, by dane te przekazywać osobiście lub w formie pisemnej.

Liczymy na zrozumienie istoty przedstawionej inicjatywy, szeroki odzew i pomoc.

 

Adresy:

 

Szkoła Podstawowa w Lemanie

Leman 48

18-525 Turośl

Tel/fax: 86 278 63 83

Mail: leszekszkola@interia.pl

 

Parafia Rzymskokatolicka w Lemanie

Leman

18-525 Turośl

Tel: 86 278 63 56

No Comments

Post A Comment