Bliskie spotkanie z twórczością ludową

Bliskie spotkanie z twórczością ludową

24 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole grupę pań z miejscowości Zaręby, gm. Chorzele. Panie w wolnych chwilach zajmują się wykonywaniem koszyczków, wazoników i kwiatów z dostępnych nam na co dzień materiałów, a mianowicie ze zwykłych gazet czy zużytych pończoch. Pomysłowość owych twórczyń w połączeniu z wyjątkowymi umiejętnościami daje efekty w postaci przepięknych wytworów. Dzieci z naszej szkoły, a także kilkoro pań, które przybyły na to spotkanie, mogły nie tylko podziwiać kunszt artystek, ale miały też  możliwość włączenia się do wspólnej twórczości i nauczyć się kilku jej tajników przydatnych z pewnością w przyszłości.

Inicjatorem i organizatorem spotkania była Pani Danuta Norowska, Kierownik Filii Bibliotecznej Biblioteki Publicznej Gminy Turośl.


No Comments

Post A Comment